Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl

Madera - Finanse, Waluta i Ceny

(Strony) > > > Finanse, Waluta i Ceny

Od momentu przyjęcia Euro w Portugalii, także i ta waluta obowiązuje na Maderze. Odpada zatem poszukiwanie egzotycznej waluty. Wraz ze wzmocnieniem złotego dochodzi coraz bardziej do wyrównania cen z naszymi.

Z Dziurawa Kieszenią

Jeżeli zapomnimy wymienić euro, to nic się nie stanie. Ze znalezieniem bankomatu na Maderze nie ma problemu. Najwięcej jest ich w stolicy, ale i w każdym mieście znajdziemy bank z takim urządzeniem. Banki na Maderze są otwarte w dni robocze od 8:30 do 15 (w centrach turystycznych do 18). W weekendy są zamknięte. W Funchal możemy wymienić złotówki na euro, chociaż nie tak korzystnie jak w Polsce.

W większości restauracji i sklepów można płacić kartą.

Czym Ugasić Pragnienie?

Ceny żywności są tutaj wyższe niż w Portugalii o około 15 proc. Za 1,5 l kolę zapłacimy około 1 €, cena mleka i soku także waha się w tych granicach, bułka za 0,15 €, chleb tostowy za 1,45 €. Jeżeli w cenie pobytu wliczone jest wyżywienie, to raczej wiele pieniędzy tutaj nie stracimy.

Miłośnicy wina uważają miejscowe ceny za przystępne. Za pięcioletnie wino zapłacimy około 8 Euro, za dziesięcioletnie 20 Euro. Wino z Madery jest na świecie wysoko cenione i wielu turystów przyjeżdża tutaj tylko dla niego.

Podróże po Maderze

Najdroższe będą wycieczki na wyspie, szczególnie transportem zbiorowym. W większości podróżuje się tutaj po terenie górskim, gdzie cena paliwa rzutuje na cenę biletów. Są jeszcze taksówki, ale to najdroższy tutaj środek transportu. Można wynająć samochód (około 100 Euro/dzień), a do tego trzeba mieć ukończone 21 lat i przynajmniej od roku posiadać prawo jazdy.

Największą część budżetu przeznaczymy na szeroka paletę atrakcji, które Madera oferuje. Wyspa ta żyje głównie z ruchu turystycznego i ceny rozrywki są tutaj odpowiednio wysokie. Jak jednak nie skorzystać z takich przyjemności?

Najnowsze informacje...

12.03.2012 Festiwal kwiatów
21.11.2011 Park tematyczny Santana
28.05.2010 Las wawrzynowy

Ostatnio na forum...

13.05.2011 życie nocne
13.05.2011 Orchideje i Madera
13.05.2011 transport
13.05.2011 Malownicza Madera
13.05.2011 Interesujące miejsca i pamiątki

Najnowsze zdjęcia...

Funchal
Porto da Cruz
strelitzia
podchody
rafy - Lourenço