Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl

Madera - Rozrywka i Zabawa

(Strony) > > > Rozrywka i Zabawa

Niewielka wyspa Madera oferuje wiele sposobów spędzenia wolnego czasu. Od każdego zależy jak ten czas chce spędzić. Na leniuchowaniu, czy na spacerach lub na wykorzystaniu czasu na zwiedzanie i rozrywki.

Pieszo

Dla wymagającego turysty na Maderze przygotowano kilka dziesiątek kilometrów ścieżek turystycznych. W większości wiodą koło kanałów nawadniających – levad skrzyżowanymi z górami. Spacery zaprowadzą nas do subtropikalnego lasu. Przejdziemy przez piękne zielone łąki i będziemy mogli zachwycać się widokiem na ocean oraz pobliskie majestatyczne wzgórza.

Tym, którzy nad piękno przyrody wyżej stawiają sztukę budowlaną, wizyta w Funchal stanie się prawdziwą bajką. Można zwiedzić tutaj jeden z wielu kościołów, czy miejscowy ratusz, w którym znajduje się muzeum historii. Rozczarowania nie będzie.

Dla rannych ptaszków atrakcją będzie pobliski targ Mercado dos Lavradores, na którym miejscowi w historycznych strojach sprzedają towary. Posiłek można zjeść w jednej z wielu stylowych restauracji, w ciągnącej się wzdłuż wybrzeża alei Avenida do Mar.

Na Dwóch Kółkach

Nawet miłośnicy wycieczek rowerowych nie będą mogli tutaj narzekać na nudę. Specjalnie dla nich przygotowano 200 km ścieżek rowerowych o różnej długości i zróżnicowanym przewyższeniu. Warto wybrać się na wspaniała wycieczkę wzdłuż morskiego brzegu lub namęczyć się przy podjazdach na wzgórza. W każdym przypadku będzie to piękna wycieczka.

Golfowy Raj

Madera powoli staje się jednym z najważniejszych kierunków wyjazdów przeznaczonych do spędzenia czasu na grze w golfa. Dwa miejscowa pola mają wysoką kategorię, a grają tutaj doświadczeni i początkujący miłośnicy tego sportu.

Wodne Dobrodziejstwo

Jeżeli jesteście miłośnikami sportów wodnych, to także tutaj możecie się wyszaleć. Oprócz zwykłych wodnych uciech jak jazda na napompowanym bananie, windsurfing czy żeglarstwo, także można nurkować do raf koralowych, które otaczają Maderę.

Morskie żyjątka można obserwować także podczas pływania statkiem dookoła Madery. Angielski wykład zapewnią doświadczeni biolodzy. Nie pływaliście jeszcze nigdy z delfinami? Tutaj będzie ku temu doskonała okazja.

Jeżeli po tym wszystkim chcemy powrócić do złotych czasów rybołówstwa na Maderze, to warto odwiedzić Porto Moniz na północnym-wschodzie wyspy. Kiedyś łowieniem ryb i wielorybów zajmowała się tutaj większość mieszkańców, czego ślady pozostały do dziś.

Kiedy Zrobi się Ciemno

Wiadomo, że na urlop udajemy się nie tylko na odpoczynek lub uprawianie sportu. Nocne życie na Maderze jest równie urozmaicone jak w innych ośrodkach turystycznych. Już w obiektach hotelowych albo w niektórych barach, restauracjach czy dyskotekach, wszędzie można się bawić do rannych godzin. Porównanie poziomu usług i obsługi jest na wysokim poziomie na całej Maderze.

Najnowsze informacje...

12.03.2012 Festiwal kwiatów
21.11.2011 Park tematyczny Santana
28.05.2010 Las wawrzynowy

Ostatnio na forum...

13.05.2011 życie nocne
13.05.2011 Orchideje i Madera
13.05.2011 transport
13.05.2011 Malownicza Madera
13.05.2011 Interesujące miejsca i pamiątki

Najnowsze zdjęcia...

Funchal
Porto da Cruz
strelitzia
podchody
rafy - Lourenço