Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl

Madera - Transport

(Strony) > > > Transport

Transport na Wyspę Madera

Jeżeli nie lubimy kołysania statku, to najlepszym sposobem dotarcia na Maderę jest samolot. Chociaż lot trwa nieco ponad cztery godziny, to i tak jest to najszybsza forma transportu.

Lotnisko Santa Catarina w ostatnim okresie zostało znacznie zmodernizowane, a jego pas startowy na wielkich słupach wchodzi aż 180 metrów w głąb morza.

Do Góry, ku Obłokom

Bilety nie są zbyt drogie. Jeżeli wybierzemy się tutaj bez pomocy biura podróży, to możemy dla przykładu z Wiednia polecieć już za 650 złotych w jedną stronę. Do tego należy jednak doliczyć jeszcze opłaty lotniskowe. Natomiast za pośrednictwem biura podróży, gdy mamy zapłacony urlop, to może nadarzyć się okazja za około 850 zł w obie strony. Wszystko zależy od komfortu jaki wybierzemy wraz z pobytem docelowym.

Ceny urlopów na Maderze, także uzależnione od komfortu, rozpoczynają się od 1,4 tys. zł za tygodniowy pobyt. Droższe są pobyty z programem gry w golfa (2,1 tys. zł), a najdroższe ekskluzywne w cenie małego samochodu.

Na Czterech Kołach

Na wyspie jeździ się przeważnie po drogach. Istnieją jeszcze dwie kolejki linowe, które umożliwiają przemieszczenie się w mieście Funchal, ale to już wyjątkowy środek transportu. Na początku XX wieku na Maderze istniała jedna linia kolejowa, ale obecnie jest ona już nieczynna.

Sieć dróg jest na całe szczęście dosyć gęsta i dopełniona nowoczesnymi autostradami. Problemy w terenie górskim eliminują dziesiątki tuneli i odważnie zaprojektowane mosty. Na Maderze jest wiele wypożyczalni samochodów, a także można zamówić przez internet auto już przed wyjazdem z domu.

Pieszo Czy Autem?

Średnia cena wypożyczenia samochodu na jeden dzień bez paliwa, to 140-210 zł. Dłuższy okres, to niższe ceny. Paliwo kosztuje ok. 1 Euro za litr. Transport zbiorowy, ze względu na znaczne zużycie paliwa w górach, jest zwykle droższy niż u nas. Jednak opłata za korzystanie taksówek jest porównywalna, a nawet niższa niż u nas.

Indywidualne podróżowanie wypożyczonym samochodem nie zwiększy kosztów naszego pobytu, a pozwoli na lepsze poznanie uroków Madery. Da nam więcej wolności, niż transport zbiorowy.

Najnowsze informacje...

12.03.2012 Festiwal kwiatów
21.11.2011 Park tematyczny Santana
28.05.2010 Las wawrzynowy

Ostatnio na forum...

13.05.2011 życie nocne
13.05.2011 Orchideje i Madera
13.05.2011 transport
13.05.2011 Malownicza Madera
13.05.2011 Interesujące miejsca i pamiątki

Najnowsze zdjęcia...

Funchal
Porto da Cruz
strelitzia
podchody
rafy - Lourenço