Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl

Madera - Wybrzeże Południowe

(Strony) > > > Wybrzeże Południowe

Najbardziej suche, nasłonecznione, także najgęściej zaludnione jest południowe wybrzeże Madery. Tutaj kieruje się najwięcej miłośników pięknej wyspy położonej na Oceania Atlantyckim. Większość z nich zawita do stolicy Funchal, chociaż nie jest to jedyna atrakcja, jaką może ta wyspa swoim gościom zaoferować.

Camara de Lobos

Około 7 kilometrów od centrum Funchal znajduje się malownicze rybackie miasteczko Camara de Lobos. Odległość pomiędzy tymi miastami jest w rzeczywistości tak mała, że ostatecznie dochodzi do łączenia się ich przedmieść.

Mała wioska powstała tutaj podczas kolonizacyjnych podbojów Portugalczyków, a mieszkał tutaj także jeden z odkrywców Madery kapitan Zarco.

Ten nazwał ją prawdopodobnie Camara de Lobos (focza kryjówka), od wielkich stad tych zwierząt, które przed ludźmi chroniły się pod skalnymi urwiskami. Nie było to dla nich najlepsze miejsce i z czasem przeniosły się na spokojniejsze wyspy Desertas.

Dzisiaj w mieście mieszka około 17 tys. ludzi, którzy zajmują się przede wszystkim rybołówstwem, którego centrum jest Camara de Lobos. W porcie ustawiono kopię łodzi Kolumba Santa Maria, która do dzisiaj służy do wycieczek wokół wyspy.

Najsłynniejszym gościem i wielbicielem Camary de Lobos był Winston Churchill, który przebywał tu w połowie XX wieku. Oczarowany miejscowym krajobrazem i znakomitym winem, uwiecznił miasto i jego okolice na wielu swoich obrazach, czym zyskał serce obywateli. Stąd jego nazwisko spotykamy tutaj na każdym kroku.

Kilka razy na leczeniu przebywała na Maderze austriacka cesarzowa Sissi. Calheta.

Podczas pobytu na Maderze warto spróbować też coś mocniejszego niż miejscowe wino. Rolnicza wieś Calhetu przez wiele lat była miejscem przerobu trzciny cukrowej na rum. Przed jego degustacją powinniśmy odwiedzić miejscowa przystań i sprawdzić się w sportach wodnych.

Ribeiro Brava

To miasto ma 5,5 tys., mieszkańców i jest baza pieszych wycieczek do centrum wyspy. Spokojna rzeka, która wpływa do Oceanu Atlantyckiego, stanowi granicę pomiędzy wschodem i zachodem wyspy.

Stąd rozciąga się piękny krajobraz, a pieszo do Funchal jest 15 kilometrów.

Najnowsze informacje...

12.03.2012 Festiwal kwiatów
21.11.2011 Park tematyczny Santana
28.05.2010 Las wawrzynowy

Ostatnio na forum...

13.05.2011 życie nocne
13.05.2011 Orchideje i Madera
13.05.2011 transport
13.05.2011 Malownicza Madera
13.05.2011 Interesujące miejsca i pamiątki

Najnowsze zdjęcia...

Funchal
Porto da Cruz
strelitzia
podchody
rafy - Lourenço