Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl Madera - Travelon.pl

Madera - Zakwaterowanie

(Strony) > > > Zakwaterowanie

Madera, jako teren turystyczny, oferuje całą gamę hoteli różnej klasy. Ich przegląd, ze względu na duża liczbę gwiazdek, może być porównywana do mamy nieba. Przy tym nie jest najgorsza ich jakość.

Najwięcej turystów przyjeżdża tutaj z Wielkiej Brytanii i oni przyzwyczajeni są z reguły do wysokiego standardu, ale przy tym są skłonni więcej zapłacić za dobre usługi. Ceny tygodniowego pobytu rozpoczynają się tutaj od 1,4 tys. zł za podstawowy standard, ale są nawet i ponad dwukrotnie wyższe, gdy wybierzemy spokój i luksus.

Droższe są hotele mieszczące się w pobliżu morza, oferujące dobrej jakości obsługę i wspaniały widoku. Natomiast te położone w górach są tańsze, ale wygodniejsze dla miłośników pieszych wycieczek.

Uśmiechnięty Personel

Madera rozpieszcza swoich turystów. Wyjątkiem może być tutaj brak chęci lub nieodpowiednia obsługa ze strony personelu hotelowego. Oczywiste są dostateczne umiejętności językowe (przede wszystkim angielski). Wszyscy przyzwyczajeni są tutaj do wyższego standardu. Dobrym zwyczajem są napiwki dla personelu.

Wyposażenie Hoteli

Ze względu na gorszy dostęp do fal morskich, każdy hotel na Maderze ma własny basen ze słodką wodą. Niektóre z nich dysponują nawet piaszczystą plażą i piękną przyrodą. Inne wyposażenie i atrakcje uzależnione są już od klasy hotelu. To już od Państwa zasobów pieniężnych zależy, który z hoteli zostanie wybrany, ale nawet w tych tańszych można odwiedzić saunę, fitness centrum, bar i korty tenisowe.

Według danych statystycznych Polacy chętnie wybierają następujące hotele:

Oasis Atlantic

Znajduje się około 12 kilometrów od Funchal, a do stolicy dwa razy dziennie jeździ hotelowy bus. Z pokoju mamy wspaniały widok na ażurowe morze z plażą Reis Magos.

Goście hotelowi mogą grać w minigolfa lub golfa, na jednym z dwóch pól; odwiedzić saunę, jacuzzi, a także wypożyczyć książkę w miejscowej bibliotece lub wybrać się na basen. Tygodniowy pobyt kosztuje tutaj ok. 1,7 tys. złotych.

Dom Pedro Baia

Hotel położony jest nad zatoką w miasteczku Machico. Oferuje uprawianie sportów wodnych, kąpiel na odkrytym i zamkniętym basenie, a także wieczorne występu muzyczne. Tygodniowy pobyt all inclusive ze szwedzkim stołem będzie nas kosztowało około 2,5 tys. złotych.

Orca Praia

Interesujący architektonicznie hotel, który znajduje się około 6 kilometrów od Funchal, we wsi Camara de Lobos. Wszystkie pokoje z balkonami mają wspaniały widok na morze z piaszczystą plażą. Każdego wieczoru można tutaj potańczyć przy dźwiękach miejscowego zespołu. Ciekawostką jest możliwość wspinaczki górskiej po skalistej ścianie, która znajduje się tuż przy basenie hotelowym. Cena pobytu ze śniadaniem wynosi około 1,8 tys. złotych.

Nocleg w Plenerze

Atrakcja jest możliwość nocowanie na świeżym powietrzu pod zadaszeniem lub w namiocie. Można też zamieszkać na legalnych polach kempingowych (jeden znajduje się niedaleko Funchal). Biwakowanie na Maderze nie jest zakazane, ale nie należy rozbijać namiotów na prywatnych terenach lub miejscach objętych ochroną.

Najnowsze informacje...

12.03.2012 Festiwal kwiatów
21.11.2011 Park tematyczny Santana
28.05.2010 Las wawrzynowy

Ostatnio na forum...

13.05.2011 życie nocne
13.05.2011 Orchideje i Madera
13.05.2011 transport
13.05.2011 Malownicza Madera
13.05.2011 Interesujące miejsca i pamiątki

Najnowsze zdjęcia...

Funchal
Porto da Cruz
strelitzia
podchody
rafy - Lourenço